Janja Vidmar je ena najvidnejših in najbolj priznanih slovenskih mladinskih pisateljic. Rojena je bila leta 1962 na Ptuju, študirala je na Akademiji za likovno umetnost in pozneje na Filozofski fakulteti v Ljubljani, trenutno pa je absolventka Pedagoške fakultete Maribor na smeri slovenščina in pedagogika. S pisateljevanjem je začela v začetku 90. let, je članica Društva slovenskih pisateljev, članica upravnega odbora tega društva in predsednica Sekcije za mladinsko književnost pri DSP ter pobudnica nagrade desetnica (nagrado se podeljuje od leta 2004). Kot svobodna umetnica piše poleg knjig za otroke in mladino tudi scenarije za otroške oddaje. Leta 1997 je napisala scenarij za slovenski celovečerni film Blues za Saro. Svoja dela objavlja tudi v revijah in časopisih kot podlistke.
V Cobissu je pod njenim imenom mogoče najti blizu 80 monografskih publikacij v slovenskem jeziku. Njena dela so prevedena tudi v hrvaški, nemški in italijanski jezik. Najraje posega po naslednjih žanrih: socialno-psihološki roman, avanturistična realistična povest, otroška kriminalka/grozljivka in fantazijska pripoved. Skozi zgodbo opozarja na številne tabu teme ali težave, kot so ksenofobija, drugačnost, družinsko nasilje, bolezenske motnje hranjenja, osamljenost, nerazumevanje z odraslimi ali vrstniki, ki pestijo današnjo družbo. Zaradi tekočega in napetega pripovednega sloga ter pomembne sporočilne vrednosti so knjige Janje Vidmar zanimivo branje za mlade in starejše bralce.
Univ.dipl.prav. Boris Grivić (1972) se trenutno pripravlja na doktorsko disertacijo iz področja pravnih znanosti. Velja za kritično razmišljujočega posameznika, ki vztraja, ko mnogim že poidejo moči. Rešitve problemov išče znotraj sistema, ne da bi dovolil, da ga ta posrka vase. Prav zato se večkrat znajde na prepihu. V knjigi Tretja možnost se je prvikrat preizkusil tudi kot pisatelj.